VAATA VANA AKENT!


VAATA VANA AKENT! 
üle-eestiline akende restaureerimise päev 
24. mail

Sel kevadel Eestis esmakordselt toimuvate teabe- ning praktiliste oskuste edasi andmise päevade mõte on julgustust saanud rootslaste igal kevadel 30. mail toimuvast akende restaureerimise päevast.
Käesoleval aastal liitume siinmailgi selle taastamist ning ka taaskasutust väärtustava liikumisega.

Puitaknad on vastupidavad ja kestavad teadliku hoolduse korral aastakümneid!

Maikuise akendele fokuseeritud üritusega toome huvilisteni teadmisi akendest, akende muutumisest ajas ja nende „maja silmade“ lugusid. Samuti jagatakse praktilisi näpunäiteid, juhendatakse osalejaid ning üheskoos käsi külge pannes tehakse kõikidele jõukohaseid tegevusi, et väärikaid puitaknaid taastada ja parimal moel hooldada.

Reede 24. mai on ülemaaline teavituspäev, kus kogunetakse loenguid kuulama või tehakse pädevate juhedajatega huvitavate objektide juurde ringkäike. Laupäeval ja pühapäeval järgnevad soovijatele praktiliste tegevuste töötoad, kus akende taastamine ette võetakse.

Üleskutsega on tänaseks liitunud juba 17 korraldajat ning teavituspäevi ja praktilisi töötubasid planeeritakse nii linnadesse kui väikesematessse kohtadessse. Tallinnas, Tartus, Paides, Rakveres, Pärnus, Võrus, Valgas, Lihulas, Haapsalus, Kuressaares. Linnade kõrval ka maakondades – Viljandimaal, Hiiumaal, Muhus, Põlvamaal, Harjumaal. Kindlasti toimub üritus ka Eesti Vabaõhumuuseumis. Kaasalöömisest võib aga jätkuvalt jooksvalt teada anda. Eriti on oodatud kogukonnakesksed ettevõtmised.

Anname siin lehelgi teada, kus täpsemalt üritused toimuvad. Jälgitav on ka  ürituse näoraamatuleht, kust leiab jooksvalt täienevat teavet kõigi toimuvate ürituste kohta

Korralda oma üritus! 

Kui tekkis soov ka oma kodukandis sarnane teabepäev või koguni töötuba korraldada, anna meile teada! Või siis hoopis oma kandi raamatukoguga koostöös vastava erialakirjanduse näitus teha, joonistuste võistlus või akende teemaline fotokonkurss välja kuulutada vms, siis pane kirja toimumise koha aadress, pisut infot toimuva sisu kohta ning korraldaja kontaktandmed ja anna sellest teada Aunele aune.mark@evm.ee!


Jagame siis huvilistele seda infot ka selleks loodud ürituse FB leheküljel.

Aune Mark
SA Eesti Vabaõhumuuseum
Maa-arhitektuuri keskus
koolitusprojektide juht
+372 52 38 397
www.evm.ee
maaarhitektuur.blogspot.com