reede, 15. jaanuar 2016

Eripreemia kogumisvõistlusel „Minu maastikud“

Eesti Rahvaluule Arhiiv korraldab üle-eestilist kogumisvõistlust "Minu maastikud", kuhu oodatakse ise kogetud või teistelt kuuldud lugusid, kirjeldusi ja mälestusi. Kogumisvõistluse ühe kategooria, pärandmaastike eripreemia paneb välja Eesti Vabaõhumuuseumi Maa-arhitektuuri keskus.

Eesti Rahvaluule Arhiiv ootab kogumisvõistlusele lugusid, mälupilte ja kogemusjutte, mis võivad kuuluda traditsioonilisse (koha)pärimusse või olla ka täiesti isiklikku laadi. Samuti on väga oodatud fotod, joonistused, skeemid, kaardid, mis aitaksid paigast või maastikust avarama ja elavama ettekujutuse saada.

Kategooria „Päritud maastikud“ haakub Eesti Vabaõhumuuseumi Maaarhitektuuri Keskuse tööga – sooviga väärtustada meie eelkäijate loodud külamaastikke – ja seepärast panimegi võitja tunnustamiseks välja eripreemia, mis selgub kevadel.

Abistavad küsimused päritud maastikest kirjutamiseks on: Milliste paikadega seoses meenub mõni rahvajutt või “legend”? Kuidas oled neisse paikadesse sattunud, mida oled seal ise kogenud? Kes, millal ja mida on nendest paikadest Sulle kõnelenud?

Kaastöid saab saata e-mailile kratt@folklore.ee või sisestada Eesti Rahvaluule Arhiivi kogumismooduli Kratt kaudu, samuti käsikirjaliste saadetistena aadressile Vanemuise 42, Tartu, 51003, märksõnaga "Minu maastikud".

Võistluse lõpetamine ja parimate autasustamine toimub Eesti Kirjandusmuuseumis 2016. aasta varakevadel Eesti Vabariigi Presidendi rahvaluulepreemiate tänuüritusel.

Lisainformatsiooni leiab Eesti Rahvaluule Arhiivi kogumismoodulist Kratt.