neljapäev, 2. juuli 2015

Europa Nostra ohustatud kultuuripärandi objektide projekt: esita nominent

Kõikjal Euroopas leidub ohustatud monumente ja kultuuriväärtuslikke paiku, mis on õnnetus seisus väheste teadmiste ja ressursside, hooletuse või oskamatu planeerimise tõttu. Nendele olulistele paikadele jätkusuutliku tuleviku tagamiseks on Euroopa juhtiv muinsuskaitseorganisatsioon Europa Nostra ühendanud jõud Euroopa Investeerimispangaga (European Investment Bank Institute) ja alustanud projektiga „7 kõige ohustatumat“ (The 7 Most Endangered).

Projekt viib kohalikud kogukonnad kokku riiklike ja erasektori partneritega ning genereerib loovaid ideid ja jätkusuutlikke lahendusi, et aidata ohustatud monumente ja paiku Euroopas. Eesmärgiks on kasutada kultuuripärandit positiivsete muutuste algatajana.

Kui Sa tead mõnda olulist ohustatud kultuuripärandi objekti, ajaloolist monumenti, arheoloogilist paika, pühapaika, industriaalkompleksi, ajaloolist parki või muuseumi, siis esita see projekti „7 kõige ohustatumat 2016“ nominendiks.

Nomineerimiseks kasuta kohaliku Europa Nostra liikmesorganisatsiooni abi, Eestis on selleks Eesti Muinsuskaitse Selts. Lisainfot vaata siit (inglise keeles).

Nominentide esitamise tähtaeg on 31. juuli 2015.