teisipäev, 15. juuli 2014

II MAAKIVIHOONE MÜÜRIDE TAASTAMISE kursus.5. - 7.septembril Harjumaal Vaidas - KURSUS LÜKKUB 2015 juunisse!

Teine maakivimüüride taastamise kursus toimub R 5. - P 7. septembril. Kursus toimub, kui osalejaid saab kokku vähemalt seitse. Ja ega eriti rohkem tegijaid ühele objektile kõrvuti ei mahugi.

Esialgu sellesse aastasse planeerinud  ühele  meistrikursusele lisaks katsume sellesse suvesse mahutada veel ühe kolm päeva vältava kursuse seetõttu, et huvi oli suur. Kõikidele soovijatele ei sobinud esimese kursuse toimumise aeg ning küsiti ka, kas saaks  kursuse toimumist osaliselt nädalavahetuseks planeerida.

Alustame esimesel päeval, reedel, 5. septembril tervituskohvi ja sissejuhatava teooriaosaga.  Edasi tutvume olukorraga objektil. Esimesel päeval on rõhk kivide lõhkumisel ja lõhestamisel.
Arutame ehitusetappide järjestamisest ning meetodite ja materjali valimisest.
Koolituse jooksul räägib meister erinevatest põhjustest, miks müürid lagunevad ja selgitab püsima jääva müüri ladumise põhimõtteid. Harjutatakse kivimüüri ladumist, parandus- ja vuukimistöid.

Teooria: ohutus, müüride kahjustused ja nende põhjused. Materjali ettevalmistamine. Mördid ja tööriistad. Meie kiviehituse ajalugu ja traditsioon. Kiviladumisviisid ehk erinevad käekirjad.
Praktika: müüri ladumine, injekteerimine, uue müüri vuukimine ning vana müüritise vuukide parandamine.

Koht: Harjumaa, Vaida.
Täpsem kohaletuleku juhis saadetakse registreerunutele e-kirjaga.
Aeg: reede 5. - pühapäev 7. september. Algusaeg on kõikidel päevadel kell 10.
Meister: Alo Peebo
Töövahendid: Võimalusel võta kaasa kellu, veepihusti, väiksem pintsel ja ämber. Isikukaitsevahendid, kaitsejalatsid, põlvekaitsmed, töörõivad, töökindad ning kindlasti kaitseprillid, kuna teeme lubimörti!
Osalustasu: 
* kolmepäevane meistrikursus: 101 eurot
* esimene päev, kus fookus kivide lõhkumisel ja lõhestamisel: 35 eurot.

Osalemiseks on kindlasti vajalik eelnev registreerumine ning osaluse eest tasumine.
Maksekorralduse koopia või teade tasumisest saada palun: aune.mark@evm.ee.


Registreerumine: aune.mark@evm.ee
Tasuda palume järgnevale kontole:
Saaja: Rahandusministeerium
Swedbank EE932200221023778606
Viitenumber: 3500081571
Selgitusse kirjuta: EVM, MAAARH, (mis) koolitus, toimumise kuupäev(ad) ja nimi, kelle eest osalustasu tasutakse ja ülekande tegija isikukood (võimalik tulumaksutagastus).

Koolituse hinnas on kohvipausid, lõunasöök ja juhendamine. Kõik osalejad saavad soovi korral ka meistrkursuse läbimist kinnitava tunnistuse.
Kui soovid osaleda ainult ühel päeval, on  osalustasu  35 eurot, kui kahel päeval, siis 70 eurot. Sel juhul kirjuta maksekorralduse sisusse kuupäev(ad) ja anna sellest palun ka meilitsi teada: aune.mark@evm.ee.

Korraldavad: Muinsuskaitseamet ja SA EVM Maa-arhitektuuri keskus.