esmaspäev, 5. mai 2014

MAAKIVIHOONE MÜÜRIDE TAASTAMISE meistrikursus 10. -12. juunil Vaidas.


Selleks aastaks oleme esialgu planeerinud  ühe  meistrikursuse maakivihoone müüride taastamisest. Kursuse kestus on 3 päeva. Müüride taastamise kursusele eelneb maakivide lõhkumise ja lõhestamise päev
esmaspäeval, 9. juunil.

Alustame esimesel päeval hommikukohviga ja teooriaosaga.  Siis tutvume olukorraga objektil. Samas arutame ehitusetappide järjestamisest ning meetodite ja materjali valimisest.
Koolituse jooksul räägib meister erinevatest põhjustest, miks müürid lagunevad ja selgitab püsima jääva müüri ladumise põhimõtteid. Harjutatakse kivimüüri ladumist, parandus- ja vuukimistöid.
Teooria: ohutus, müüride kahjustused ja nende põhjused. Mördid ja tööriistad. Meie kiviehituse ajalugu ja traditsioon. Kiviladumisviisid ehk erinevad käekirjad.
Praktika: müüri ladumine, injekteerimine, uue müüri vuukimine ning vana müüritise vuukide parandamine.

Koht: Harjumaa, Vaida.
Täpsem kohaletuleku juhis saadetakse registreerunutele e-kirjaga.
Aeg: T 10. – N 12. juuni. Algusaeg on kõikidel päevadel kell 10.
Meister: Alo Peebo
Töövahendid: Võimalusel võta kaasa kellu, veepihusti, väiksem pintsel ja ämber. Isikukaitsevahendid, kaitsejalatsid, põlvekaitsmed, töörõivad, töökindad ning kindlasti kaitseprillid, kuna teeme lubimörti!
Kohtade arv on töö spetsiifika tõttu piiratud. Objektile mahub korraga toimetama vaid 6-7 inimest.
Osalustasu ja registreerumine: 101 eurot.
Osalemiseks on kindlasti vajalik eelnev registreerumine ning osaluse tasumine.  Maksekorralduse koopia või teade tasumisest saada palun: aune.mark@evm.ee. Kohv ja soe söök on garanteeritud kõikidel päevadel!

Registreeru SIIN!
Tasuda palume järgnevale kontole:
Saaja: Rahandusministeerium
Swedbank EE932200221023778606
Viitenumber: 3500081571
Selgitusse kirjuta: EVM, MAAARH, (mis) koolitus, toimumise kuupäev(ad) ja nimi, kelle eest osalustasu tasutakse.

Kui soovid osaleda ainult ühel päeval, on  osalustasu  35 eurot, kui kahel päeval, siis 70 eurot. Sel juhul kirjuta maksekorralduse sisusse kuupäev(ad) ja anna sellest palun ka meilitsi teada: aune.mark@evm.ee.

Korraldavad: Muinsuskaitseamet ja SA EVM Maa-arhitektuuri keskus.