Loengupäev 2. Puidu tugevusarvutused „kirve meetodil“. Kahjustused, mis mõjutavad puidu tugevust ja kestvust

Kolmapäeval, 15. veebruaril kell 13 Eesti Vabaõhumuuseumis Kolu kõrtsis

NB! Loengul kasutatud esitlused on nähtaval siin ja siin.

Puitkonstruktsioonide arvutamiseks on tehtud hulgaliselt teadusuuringuid ja loodud mitmeid häid arvutiprogramme. Samas on täpsed arvutused vajalikud uue hoone projekteerimisel ja eriti hoonete masstoodangu puhul. Kui aga renoveerite hoonet, siis tuleb otsustada kohe kohapeal ning seda lähtuvalt olemasolevate puitkonstruktsioonide seisundist ja jääkristlõikest. Selle jaoks pole vaja komakohtade täpsusega arvutada, piisab „kirvemeetodist“. Samas tuleks mõelda ka kahjustusprotsessi aktiivsusele – sest see puitdetail, mis hetkel on piisvalt tugev, ei pruugi seda aasta pärast enam olla.

Kalle Pilt on hariduselt ehitusinsener, hetkel doktoriõppes Tallinna Tehnikaülikooli Ehituse ja Keskkonnatehnika doktorikoolis. Ta loeb loenguid rahvuslikule ehituse eriala tudengitele Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemias ja TTÜ Tartu Kolledžis. Tal on sügavam huvi just puidu ja selle säilimise vastu. Kalle Pilt üle vaadanud rohekm kui 4000 hoonet ning aidanud paljusid majaomanikke ning –haldajaid. Täpsem info ja artiklid on leitavad aadressilt www.kallepilt.ee.

Kavas:
13.00 Loengu algus
14.30 Seljasirutus- ja kohvipaus
16.30 Orienteeruv lõpp

Vajalik on eelnev registreerumine SIIN!

Osalustasu on 25 eurot. Osalustasu saab tasuda muuseumi kassas. Juriidilisele isikule saab soovi korral tellida arve. Arve tellimiseks kirjuta vajalikud andmed registreerumisvormi märkuste lahtrisse. Tagantjärele arvet tellida ei saa.

NB! Kolu kõrtsis on alates kella 12.30-st väga head lõunatoitude hinnad.

Koolitused ja teabepäevad toimuvad koostöös Muinsuskaitseametiga.Lisainfo:
Aune Mark
Maaarhitektuuri keskus
koolitusprojektide juht
523 8397
aune.mark@evm.ee