kolmapäev, 25. september 2019

PuitkatusedLAASTUKATUSE PRAKTIKUM


L 12. ja P 13.oktoober / kell 10 – 17
Nõva küla, Allikajärve talu


Enne suuri külmasid ja ettevalmistuseks peagi taas avaneva taluarhitektuuri säilitamise toetuse ehk katustetoetuse voorule toimub Nõva kandis laastukatuse panemise praktikum. Igaüks on võimeline katusele laastu lööma ja nii saab katusetööde lõppmaksumuse soodsamaks!

Õppimise päev on laupäev, 12. oktoober, kuid praktikum jätkub kõikidele huvitatutele ka pühapäeval – siis juba talgute vormis ja tasuta! Aastatepikkune kogemus näitab, et just teisel päeval kinnistatakse õpitut ning lihvitakse kiirema ja ühtlasema tulemuse saamiseks töövõtteid.

Objektist: tegemist on üsna harukordse ja erilise objektiga – uue hoonega, mis on ehitatud vana traditsioonilise rehemaja vormi järgivalt.  Alles septembri  teises pooles püstitatud palkseintele saab  just selle koolitusega tehtud katusepaneku avalöök!

Grupp: Kuni 12 osalejat
Juhendaja: Ain Siska (Amain OÜ)
Osalemine: osalustasu  on 20 EUR.  Selle saab tasuda kohapeal sularahas, soovi korral on võimalik tellida arve (aune.mark@evm.ee). Osalustasu sisaldab juhendamist, teooriaosa ning kohvipause ja sooja lõunasööki. Vajalik on registreerumine!
Registreeru: SIIN!
Kava: Alustame laupäeval kell 10. Algatuseks paneme kohe kindad kätte, asume laastu uurima ja  paika panema. Lõunapausil, kell 14.30 toimub loengutund. Räägime laastu saamisest, kvaliteedist, puitkatuste hooldamisest ja katustetoetusest.

Pühapäeval jätkame katuselöömise õppimisega alates kella 10st . Kohapeal juhendab kõiki huvilisi Laur Oberschneider (Vana ja Väärt MTÜ). Anna teada, kas oled see, kes kinnistab oma oskusi ka pühapäeval – siis teab supiportsud arvestada (märgi see registreerumisel näiteks tel nr lahtrisse)!

Kaasa: Oma  kauss, lusikas ja kruus. Hoiame loodust ja vähendame ühekordsete nõude kasutamist.
Töörõivad, arvestades ilmaolusid, isikukaitsevahendid, töökindad, kinnised jalanõud.
Kohaletulekujuhised saadetakse registreerunutele paar päeva enne koolitust.
Ööbimisvõimaluste ja sauna kohta võid küsida otse perenaiselt: annika.tiko@gmail.com

Täpsem info: Aune Mark, aune.mark@evm.ee, tel. 52 38 397
Kohaletulekujuhised, vajadusel: Annika Tiko, tel. 53 43 21 91