esmaspäev, 4. juuni 2018

Hiiumaa. Paekivimüüride taastmine. Praktikum

                                 (jääb ära) PAEKIVIMÜÜRIDE TAASTAMINE
PRAKTIKUM. ÜLESLADUMINE JA RESTAUREERIMINE


L-P, 16.-17. juuni, kell 10-18
Hiiumaa, Pühalepa, Vahtrepa külaSeoses vähese huviga jääb Hiiumaa paekivimüüride hooldamise ja taastamise praktikum sel korral ära.

Kahepäevane praktikum majaomanikele ja ehitajatele.

Võtame käsile rehemaja rehealuse väravate piirdemüürid. On üsna tavaline, et just need kohad kipuvad lagunema. Hindame kohapeal olukorda ja vaatame, miks müürid lagunevad ja miks nurgad välja vajuvad. Laome müüriosad uuesti üles, täidame vuukide vahesid, toestame talasid ja teeme vuukide täitmist. Samuti tegeleme  natuke palktarindiga, mis väravatega seotud.

Meister: Andres Veel (juhendajast loe siit)
Kohtade arv: 12
Täpsem kohaletulekujuhis saadetakse registreerunutele eraldi e-kirjaga

Sissejuhatus:

  • levinumad konserveerimisvõtted
  • ilmastikule avatud müüride puhastamine, katmine ja tõestamine
  • mördid
  • taastamisvõtted
  • vuukimine

Praktikum: Käsile võetakse rehealuse väravate ava. Vana müüri parandamine ja uuesti müüri ülesladumine, vuukide puhastamine ning vuukide täitmine.

Töövahendid:
Võta kaasa isikukaitsevahendid, kaitsejalatsid, töörõivad, töökindad ning kaitseprillid. Hea oleks, kui varustad end ka respiraatoriga. Võimalusel võta kaasa veepihusti ja ämbrike mördi tarvis ning võimalusel peenikesed vuugikellud (nähtud Bauhofis, kahepoolne).

Osalustasu: 60 eurot.

Registreerumine: Kursustel osalemiseks on kindlasti vajalik eelnev registreerumine ja osalustasu tasumine. Registreeru SIIN!

Saaja: Rahandusministeerium
Swedbank EE932200221023778606
Viitenumber: 3500081571
Selgitusse kirjuta: EVM, MAAARH, mis koolitus, toimumise kuupäev(ad) ja nimi, kelle eest osalustasu makstakse. Kui tasutakse kellegi teise eest, siis selle isiku nimi.
Juriidilised isikud saavad soovi korral arve. Palun kirjutage registreerimisvormi märkuste lahtrisse vajalikud andmed: märkige juriidilise isiku nimi, osaleja nimi ja kursuse nimetus koos kuupäevaga.
Tasu sees on kohvipaus ja lõunaks soe supp.

Lisainfo:
Aune Mark
aune.mark@evm.ee
52 38 397

Praktikum toimib  koostöös Hiiumaa ametikooli ja Muinsuskaitseametiga