teisipäev, 3. aprill 2018

Maakivimüüride taastamineMAAKIVIMÜÜRIDE JA -EHITISTE TAASTAMINE
KIVIDE LÕHKUMISEST VUUKIDE PUHASTAMISE JA TÄITMISENI

R-P, 04.05. – 06.05.2018, kell 10 - 18 
Loone küla, Raplamaa

Mai on paras aeg alustada töödega, kus tuleb kasutada lubimörti (ööpäevane keskmine temperatuur võiks juba olla + 5 kraadi). 

Praktikumipäevadel saab ülevaate kivimüüride taastamine ja eripärast. Teemadeks on kivimüüride hooldamine, parandamine ja konserveerimine, samuti maakiviehitiste seisukorra hindamine ja tööde järjekorra planeerimine. Meister räägib erinevatest põhjustest, miks müürid lagunevad ja selgitab püsima jääva müüri ladumise põhimõtteid. Praktika toimub Loone külas 110 aastat vanade katuseta maakivimüüride peal. NB! Kui Sind huvitab hoopis maakivimüüride parandamine, siis osale sellel kursusel!

Meister: Alo Peebo. Alo Peebo on õppinud Tallinna Tehnikakõrgkoolis ning teinud magistrikraadi TÜVKAs Magistritöö looduskivist hoonete restaureerimise protsessist: „Maakiviehitus: ajalooline ülevaade ja tööprotsessid Joona talu kõrvalhoone näitel“. 
Osalustasu: 5 eurot
Tööde eripärast sõltuvalt on osalejate arv piiratud -  kuni 10 inimest

Kohaletulekujuhend saadetakse registreerunutele e-kirjaga

Koolituspäevade sihtgrupp on eelkõige Raplamaa elanikud või seal asuvate vanade majade eest hoolt kandvad inimesed. Praktikumi koordineerija on Loone külaselts ja toimub Raplamaa Partnerluskogu LEADER meetme 3, „Kogukonna edendamine“ toel. 

Osalemiseks on kindlasti vajalik eelnev registreerumine!  
NB! Kui soovid arvet juriidilisele isikule, siis kirjuta: loonekulaselts@gmail.com või märgi registreerumisel „Kommentaar, täpsustus“ lahtrisse mainitud soov koos rekvisiitidega.

Praktikumi sisu:
·        ohutusnõuete tutvustamine
·        müüride seisukorra hindamine
·        maakivide lõhkumise ja lõhestamise võtted
·        müüri vuukide puhastamine ja uuesti vuukimine algupärase mordiga
·        müüripealsete kivide uuesti kinnitamine ja asendamine, müüri keskmiste vuugivahede täitmine, müüripealse siledaks valamin
·        müüripealsele „kaldkatuse“ ehitamine, ehk müürile vihma ja lume kaitseks kaitse vormistamine

Võta kaasa töövahendid ja isikukaitsevahendid: kaitsejalatsid, põlvekaitsmed, töörõivad, töökindad ning kindlasti kaitseprillid, kuna teeme lubimörti! Võimalusel võta kaasa kellu, veepihusti, väiksem pintsel, ämber ja peenikesed vuugikellud (nähtud Bauhausis).

Kontakt:
loonekulaselts@gmail.com
https://loonekulaselts.blogspot.com.ee/
FB: https://www.facebook.com/loonekulaselts 

Maaarhitektuuri keskuse koolitused ja teabepäevad toimuvad koostöös Muinsuskaitseametiga.