esmaspäev, 8. jaanuar 2018

Aiapäev

Sosnovski karuputk

AIAPÄEV

Laupäev 17. märts, kell 11.00
Eesti Vabaõhumuuseum, Kolu kõrts


NB! ETTEKANDED ON KÄTTESAADAVAD SIIN:

TIIU ANNUK - "Ohtlikud kahjustajad meie looduses"
TIIU KULL - "Kodumaised kaunitarid ja võõrad sissetrügijad Eesti taimeriigis"

Sisse toodud ja püsima jäänud!

Sel aastal on plaan jätkata eelmisel aastal alustatud introduktsiooniteemaga. Arutleme koos ohtude üle, mida taimede sissetoomine endaga kaasa toob.

Tiiu Annuk räägib taimedega sissetoodud haigustest ja kahjuritest.
Tiiu Kull räägib invasiivsetest võõrliikidest (taimedest) ja aianduse võimalikkusest kohalike liikide abil.

Räägime ka ka aedniku vastutusest. 

Registreeruda saad SIIN!
Osalustasu on 7 eurot, mille saad tasuda muuseumi kassas.
Tiiu Annuk on Scandagra Eesti nõustaja-agronoom. Ettekande teema “Ohtlikud kahjustajad meie looduses” On lõpetanud Räpina Sovhoostehnikumi ja Eesti Põllumajandusülikooli aianduse erialal. Omab loodusteaduse magistrikraadi entomoloogias. Putukad on ka tema erihuvi. Igapäevaselt tegeleb taimekasvatus- ja taimekaitsealaste täiendkoolituste läbiviimisega, on koostanud neil teemadel raamatud, brožüüre ja voldikuid, kirjutab erialaseid artikleid ning taimekasvatusjooajal ülevaateid põldudel toimuvast.

Tiiu Kull on Eesti Maaülikooli professor. Räägib teemadel „Kodumaised kaunitarid ja võõrad sissetrügijad taimeriigis“. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli botaanikuna. Praegu töötab Eesti Maaülikoolis õppejõu ning elurikkuse ja loodusturismi õppetooli juhina. Peab ülikoolis loenguid bioloogilise mitmekesisuse, õistaimede taksonoomia ja kaitsealuste taimede teemadel. Lemmik uurimisteemaks on ohustatud taimeliikide bioloogia, iseäranis orhideede oma. On Eesti Orhideekaitseklubi asepresident.


Lisainfo:
Aune Mark
523 8397
aune.mark@evm.ee

Anneli Banner
65 49 125
Anneli@evm.ee