teisipäev, 8. märts 2016

Aiapäeva II osa 12. märtsil

Puittaimede määramine talvises olekus 

Laupäeval, 12. märtsil Eesti Vabaõhumuuseumis:

Kell 11 Aiapäev (loe lisaks siit)
Kell 15 Puittaimede määramine talvises olekus Olev Abneriga

Registreeruda saad SIIN! Vali rippmenüüst.

Osalustasu on 5 eurot, mille saad tasuda muuseumi kassas. Hind kehtib korraga mõlemale ettevõtmisele. St kaks korda eraldi tasuma ei pea.

Muuseumis toimuvad maaarhitektuuri keskuse korraldatud teemapäevad ja teabepäevad on kõikide muuseumide töötajatele ja Muinsuskaitseameti töötajatele tasuta. Märgi palun registreerumisel kommentaaride lahtrisse asutuse nimi!

Kell 14.50 koguneme Kolu kõrtsi juures, sealt läheme koos Liberty suvemõisa territooriumile. Juba sel kevadel algavad sellel platsil järgmise presidendi esindus- ja eluruumide ehitustööd. Olev Abneri juhendamisel määrame, kas tegemist on pärna või hoopiski sarapuu vitsakesega. Selleks kasutatakse erinevaid taime tunnuseid ja osi - puittaime üldkuju ja harude asetust, koore iseloomu, talviste võrsete värvust, karvasuse laadi ja pungade asetust ning kuju, võimalusel säilinud vilju või käbisid.

Iga soovija saab endale sellelt märgilise tähendusega territooriumilt välja kaevata noore kuuse, männi sarapuu või pärnakese! Võta kaasa kilekott ja töökindad. Labidad leiame kohapealt!

Olev Abner on lõpetanud Eesti Maaülikooli (tollal Eesti Põllumajandusülikooli) metsamajanduse eriala ja alates 1991. aastast töötab Tallinna Botaanikaaias, kus juhatab praegu avamaakollektsioonide osakonda. Erialaselt on tegelenud peamiselt puittaimedega ja Eesti kaitstavate taimedega. Ta on uurinud linnade (eriti Tallinna) ja mõisaparkide dendrofloorat. On õpetanud dendroloogiat Jäneda Õppe- ja Nõuandekeskuses ja Tallinna Tehnikaülikooli Tallinna Kolledžis.

Liberty suvemõisast: http://ekspress.delfi.ee/kuum/president-kolib-kadriorust-rocca-al-maresse?id=66723525.

Kontakt:
Anneli Banner, anneli@evm.ee
Aune Mark, aune.mark@evm.ee

Foto: A. Mark