teisipäev, 2. veebruar 2016

Aiapäev 12. märtsil

Laupäeval, 12. märtsil on Eesti Vabaõhumuuseumis kaks seminari ühes!

Kell 11 Aiapäev
Kell 15 Talvises olekus puittaimede määramine Olev Abneriga (registreeru ja loe lisaks siit)

Ootame kõiki kevadiseks õuehooajaks valmistujaid selle aasta esimesele teemapäevale. Alustame kell 11 Kuie koolimaja teisel korrusel. Orianteeruvalt lõpetame päeva kell 14.
Olev abneriga minnakse praktikale kell 15. Koguneme Kolu kõrtsi ees kell 14.45.

Mõlemale üritusele on vajalik eelnev registreerumine!
Registreeruda saad SIIN! Vali rippmenüüst.

Osalustasu on 5 eurot, mille saad tasuda muuseumi kassas. Hind kehtib korraga mõlemale ettevõtmisele. St kaks korda eraldi tasuma ei pea.

Muuseumis toimuvad maaarhitektuuri keskuse korraldatud teemapäevad ja teabepäevad on kõikide muuseumide töötajatele ja Muinsuskaitseameti töötajatele tasuta. Märgi palun registreerumisel kommentaaride lahtrisse asutuse nimi!

Sel korral on rõhk kauni lillekireva lillemuru või lilleniidu rajamise näpunäited. Aiapäeva juhatab sisse vabaõhumuuseumi aianduskuraator Anneli Banner.
1. Tuhat lille issanda aias - lillemurud hiliskeskaegsetel maalidel – Ülle Sillasoo
2. Kodupark puisniidu eeskujul - Kristiina Hellström
3. Lilleniidu rajamine ja hooldus – Kristiina Hellström

Ülle Sillasoo
on lôpetanud Tartu Ülikooli botaanikuna ja kaitsnud doktorikraadi keskaja uuringutes Kesk-Euroopa Ülikoolis Budapestis. Töötanud pikka aega arheobotaaniku ja taimeökoloogina. Avaldanud ökoloogia ja kultuuriajaloo alaseid artikleid eesti ja rahvusvahelistes väljaannetes.

Kristiina Hellström on maastikuarhitekt-planeerija, erialase hariduse ja doktorikraadiga Rootsi Põllumajandusülikoolist. Ta on tegelenud pikka aega maastikukaitse ja –hoolduse temaatikaga ning õppetööga aianduse ja maastikuhoolduse valdkonnas. Kodutalus Hiiumaal on rajatud iluaed (aastast 1998), taastatud looniitu, puisniitu ja puiskarjamaad ja kasvatatud lambaid.


Kontakt:
Anneli Banner, anneli@evm.ee
Aune Mark, aune.mark@evm.ee

Foto: A. Banner