teisipäev, 7. aprill 2015

Maakivihoone müüride taastamise kursus 4. – 6. juunil

Aeg: Neljapäev 4. - laupäev 6. juuni. Kõigil päevadel kell 10 - 17
Koht: Harjumaa, Rae vald
Täpsem kohaletulekujuhis saadetakse registreerunutele eraldi e-kirjaga.
Meister: Alo Peebo

Alustame teooriaga. Meister räägib erinevatest põhjustest, miks müürid lagunevad, ja selgitab püsima jääva müüri ladumise põhimõtteid, tutvustab erinevaid ladumisstiile ja räägib mörtidest. Edasi liigume objektile ning jätkame olukorra hindamise, ehitusetappide järjestamise, meetodite ja materjali valimisega.
Koolitusel harjutatakse nii kivimüüri ladumist kui parandus- ja vuukimistöid. Teeme lubimörti, proovime müüride injekteerimist, puhastame ja täidame nii vana müüriosa vuuke kui laome ka päris uut müüri. Vana müüri parandamise ja uue müüri ladumise korral on lubimörtide koostised natuke erinevad. Miks see nii on, sellest räägib meister kohapeal.

Laupäeval, 30. mail toimub samas maakivide lõhkumise ja lõhestamise kursus.

Töövahendid:
Võta kaasa isikukaitsevahendid, kaitsejalatsid, põlvekaitsmed, töörõivad, töökindad ning kindlasti kaitseprillid, kuna teeme lubimörti! Hea oleks, kui varustad end ka respiraatoriga. Võimalusel võta kaasa veepihusti, väiksem pintsel ja ämbrike vuukide täitmisel mördi tarvis.
 
Kohtade arv on töö spetsiifika tõttu piiratud.
Registreerumine: Kursustel osalemiseks on kindlasti vajalik eelnev registreerumine ja osalustasu tasumine. Registreeru siin.
Osalustasu: 101 eurot.

Tasu sees on kõikidel päevadel kohvipaus ja lõunaks soe söök.
Kui soovid osaleda ainult ühel päeval, on osalustasu 35 eurot. Kirjuta maksekorralduse sisusse täpsed kuupäevad ja anna sellest palun ka meilitsi teada: aune.mark@evm.ee.

Saaja: Rahandusministeerium
Swedbank EE932200221023778606
Viitenumber: 3500081571

Selgitusse kirjuta: EVM, MAAARH, mis koolitus, toimumise kuupäev(ad) ja nimi, kelle eest osalustasu makstakse.

Kui tasutakse kellegi teise eest, siis selle isiku nimi.

Juriidilised isikud saavad soovi korral arve. Palun kirjutage mulle - märkige juriidilise isiku nimi, reg kood, aadress, tel nr ja e-posti aadress ja kursuse nimi koos kuupäeva(de)ga.


Lisainfo:
Aune Mark, e-post: aune.mark@evm.ee, tel: 52 38 397

Kursused toimuvad koostöös Muinsuskaitseametiga.