esmaspäev, 28. aprill 2014

VÄRVIDE VALMISTAMISE MEISTRI KURSUS 10. mail Harjumaal


Laupäeval, 10. mail oleme meister Jüri Kuusmanni juhendamisel Harjumaal Kostiveres erinevate traditsiooniliste värvide valmistamist õppimas.

Teeme muldvärvi (keeduvärv), õlivärvi, kohupiimavärvi ja munatemperat. Meister räägib värvidest ning jagab värvide retsepte. Oluline rõhk on muldvärvi õigel valmistamisel. Sel korral teeme harjumuspärasest erinevast „rootsi punasest” hoopiski kollast muldvärvi. Katsetame seinte katmist nii jahtunud värviga kui ka värskelt valmiskeedetud, kuuma värvi pinnale kandmist.

Pausihetkedel räägime pererahvaga talu saamise loost, hobipõllundusest ja võitlusest muttidega. 
Aeg:  Laupäeval 10. mail ja pühapäeval 11. mail. Kursus algab laupäeval kell 11.

Koht:  Harjumaa. Kostivere, Loo küla.
Täpsem kohaletulekujuhis saadetakse registreerunutele eraldi e-kirjaga.

Meister: Jüri Kuusmann

Kaasa: Töörõivad, töökindad ja kaitseprillid, võimalusel 50 mm pintsel ja väiksem väikesem ämber praktilises osas töötades värviportsu võtmiseks. 

Osalustasu: Osalustasu on kahe päeva eest 40 eurot. Hind sisaldab põhjalikku sissejuhatust traditsiooniliste värvide maailma, praktiliste tegevuste juhendamist, kohvi ja teed ning lõunasööki mõlemal päeval.
Osalemiseks on kindlasti vajalik eelnev registreerumine ning osaluse eest tasumine. Saada palun maksekorralduse koopia aadressile aune.mark@evm.ee.
Registreeru SIIN.
Osalejad saavad meistrikursusse läbimist tõendava tunnistuse.

Küsimused ja täpsem info: Aune Mark, e-post: aune.mark@evm.ee,  tel: 52 38 397

Korraldajad: Muinsuskaitseamet ja SA EVM Maa-arhitektuuri keskus