teisipäev, 3. september 2013

Reheahju teabepäev II – uued lahendused

Koolitus Uue-Uustalus 2010. a
Juunikuisel reheahju päeval Sarapiku talus keskendusime vana ahju taastamisele. Sel korral räägime erinevatest lahendustest ning vaatame koos meistriga lähemalt ka üht uut sisu saavat kerisahju.

Laupäeval, 12. oktoobril toimub Vaidas Uue-Uustalus EVM Maa-arhitektuuri keskuse selle aasta teine reheahjupäev. Pühapäeva, 13. oktoobril – eelmise päeva praktikumi jätk.

Kogunemine on kell 10.45, päevad lõpetame umbes kell 15.45.

Teabepäeva kava :
1.    Pererahvas – Kuidas mõtted taastamisest  ahju ümberehitamiseni  selginesid. Milline ahi sellest peaks saama.
2.    Hardi Ojaste –  Küttekolded elamutes aegade algusest reheahjuni. Lahendused – taastamine, restaureerimine, uuendamine. Ettevalmistustööd ahju seisukorra hindamiseks. Kütmisest – mida tuleb silmas pidada pidevkasutuse ja hooajalise kasutuse korral.
3.    Praktiline osa – Näpunäited, kuidas vahetada ahju seinas pooleks läinud telliseid ja puhastada vuuke. Ahjulae ja tõusulõõri tegemine.
Praktilises osas kaasa löömiseks võta kaasa määrdumist taluvad tööriided, töökindad ja peakate. Töö on võrdlemisi tolmune.

Teabepäeva osalustasu on 10 eurot ning see sisaldab kohvipausi ja lõunaks sooja suppi. Osalemiseks on kindlasti vajalik eelnev registreerumine ning osaluse eest tasumine.

Registreeru SIIN! Registreerunutele saadetakse enne teabepäeva toimumist täpsem kohaletuleku juhis.

Küsimused ja täpsem info: Aune Mark, e-post: aune.mark[ät]evm.ee,  tel: 52 38 397
Koolitus ja teabepäev toimub Hasartmängumaksu nõukogu toel.