reede, 28. juuni 2013

Pärandiralli ekipaažid Virumaal

EVM Maa-arhitektuuri keskus ja Muinsuskaitseamet kutsuvad:

Pärandiralli Virumaal!

6. juulil jagunetakse koguni kaheks ekipaažiks, sest pärandiralli päevad toimuvad paralleelselt nii Avinurmes kui Karepal. Ja juba järgneval nädalavahetusel kihutatakse Mäetagusele.

Laastukorvi- ja tünnimeistrite kodukohas Avinurmes tuleb jutuks kõik traditsioonilise puidutööga seonduv;  pärandiaasta saadikutest on Avinurme rallil kohal Eesti Kulinaaria Instituudi asutaja, tulihingeline Eesti söögi ning Eesti köögikultuuri ajaloo uurija ja pärandisaadik Dimitri Demjanov, kes räägibki Eesti toidumaastikest. Arheoloogialoeng keskendub Avinurmes mõistagi kääbastele, sest see piirkond on nende poolest eriliselt silmapaistev - ainus teine võrreldav piirkond Eestis on Vana-Võrumaa.

SIIN rohkem Avinurme etapi kohta.

Kunstnik Richard Sagritsa sünnikodus Karepal on kohal pärandisaadik Indrek Hargla ning tehakse juttu vanade majade hooldamisest ja neile uue näo andmisest. Kalame kaluritalu koos oma ainulaadse silmuköögiga on ideaalne paik mõtisklemaks ka rannarahva toidupärandi üle. Ja kus mujal, kui siin rääkida Karepa tuntud ja tunmatutest suvesakstest kunstnikest.

SIIN rohkem Karepa etapi kohta.

Mäetagusele sõidab ralli kohale Mäetaguse XVIII mõisapäevale. Sel korral vaatame kontrastiderikka Ida-Virumaa tihti alahinnatud ehitus- ja arheoloogiapärandit ja teeme läbi ühe toreda pärandijahi. Pärandisaadikutest on kaasas Artur Talvik. Samal ajal toimub mõisapäeva raames veel palju muudki toredat.

SIIN rohkem Mäetaguse etapi kohta.