kolmapäev, 4. juuli 2012

Näitus "Loodusjõud maamaja sees ja ümber" Harjumaa Muuseumis

Eesti Vabaõhumuuseumi ja Harjumaa Muuseumi ühisnäitus „Loodusjõud maamaja sees ja ümber“on jõudnud Harjumaa Muuseumisse! 
Neljapäevast, 5. juulist on Harjumaa Muuseumis avatud näitus „Loodusjõud maamaja sees ja ümber“. Näitus põhineb majaomanike kodupaikades tehtud fotodel, mis toovad meieni aastaaegade vaheldumise maamajas. Fotodele on lisatud kommentaarid loodusjõududega seonduvatest ehitustehnilistest probleemidest ja nende võimalikest lahendustest.
Foto autor Ülle Meister
Taluelamud on aegade hämarusest saati pakkunud kaitset vihma, tuule ja külma eest ning hoidnud endas koldetuld. Vahelduvad aastaajad aga nõuavad majalt suurt paindlikkust. Võib tunduda, et maja kallal teeb tööd aeg, aga tegelikult on selle taga konkreetsed loodusjõud – vesi, tuli, õhk ja maa. Nende elementide tunnetamises, taltsutamises ja vastumõjude tasakaalustamises peitub üks oluline võti nii ehituslike võtete kui arhitektuursete vormide mõistmiseks.
Näituse koostasid Kadi Karine ja Rasmus Kask (Eesti Vabaõhumuuseum) ning Liisi Taimre (Harjumaa Muuseum), stendid kujundas Andres Tarto.
Näitus jääb Harjumaa Muuseumis avatuks kuni 30. septembrini 2012.
Näitust toetab Euroopa territoriaalse koostöö Kesk-Läänemere programm INTERREG IV A (projekt HELTH).
Lisainfo: 
Harjumaa Muuseum
Linnuse 9, Keila 76608
Tel 678 1668
Faks 678 2050