teisipäev, 3. aprill 2012

Uudiseid Lahemaalt!

Arhitektuurikonkurss „21. sajandi kodu Lahemaal“ ja seminar „Eesti külamaastikud ja Lahemaa arhitektuur“

Keskkonnaamet koostöös Eesti Arhitektide Liiduga korraldab arhitektuurivõistluse „21. sajandi kodu Lahemaal“. Konkursi eesmärgiks on mõtestada Lahemaal elamist laiemalt lahti, pidada dialoogi ja tugevdada kontakte Lahemaale ehitamisest huvitatud kinnistuomanike ning Lahemaa konteksti mõistvate arhitektide vahel. Võistlusega otsitakse kaasaegse eesti maakodu eskiislahendusi, mis lähtuvad Lahemaa ja Eesti külaarhitektuuri ruumilistest ja kultuurilisest eripäradest. Peaküsimuseks on, kuidas rajada kaasaegset ja kvaliteetset arhitektuuri, hoides väärtuslikku külakeskkonda ja tema miljööd elujõulisena.

Võistluse välja kuulutamiseks, tutvustamiseks ja teema laiemaks lahtimõtestamiseks korraldatakse 3. mail algusega kell 11 Arhitektuurimuuseumis seminar „Eesti külamaastikud ja Lahemaa arhitektuur“.

Arhitektuurikonkursi tulemused ja võitjad avalikustatakse 8. oktoobril Palmse looduskeskuses. Valikust võistlustöödest koostatakse näitus, mis on alates oktoobrist üleval Palmses, aasta lõpus Eesti Arhitektuurimuuseumis.

Arhitektuurivõistlusest, seminarist ja muust täpsemalt SIIN!