reede, 6. aprill 2012

Tulemas...

puidupäev ehitusmessil, muisuskaitse kuu ja maastikuarhitektuuri kuu

*******

Järgmisel nädalal toimub Eest Näituste messikeskuses Eesti ehitab 2012! Messi raames korraldab Ehitusala OÜ reedel, 13. aprillil kell 11-15 seminari. Sel aastal on PUIDUPÄEV, kus lektoriteks Elari Kivisoo, Argo Saul, Juhan Viise ja Kalle Pilt.

Seminari kava ja reg-vorm on Ehitusala veebilehel - vaata SIIA! Kõik registreerunud saavad seminarile ja messile priipääsme! Eelregistreerimise tähtaeg on 9. aprilli hilisõhtul.

*******

18. aprillil avatakse pidulikult MUINSUSKAITSEKUU. Seekordses kavas on tõesti palju üritusi - seda nii Tallinnas kui üle Eesti. Maa-arhitektuuri keskuse tegevustest kuuluvad kavva 20. aprillil toimuv tudengikonverents "Vana küla uus elu" (sellest lähemalt õige pea nii meililisti vahendusel kui blogis!) ja puitaedade meistrikursus 28. ja 29. aprillil (vaata lähemalt SIIT).

Kavas on muude toredate asjade hulgas näiteks:
- akende restaureerimine Moostes (26.04)
- ringsõit Läänemaa mõisates (03.05)
- ekskursioon Peipsi-äärsetesse vanausuliste küladesse, tutvumine sealsete muinasmälestistega (10.05)
- ekskursioon rannarootslaste ajaloolisele asualale (Nõva, Vihterpalu ja Noarootsi piirkond) (12.05)
- Hiiumaa suur seiklussõit (12.05)

Muinsuskaitse kuu kavaga saad tutvuda Muinsuskaitse Seltsi koduleheküljel, täpsemalt SIIN!

*******

Õige pea on käes ka MAASTIKUARHITEKTUURI KUU! Käesoleval aastal tähistatakse seda 5. korda. Kuu jooksul viiakse koostöös teiste organisatsioonidega läbi mitmeid erialaseid sündmusi. Enamus üritusi on avalikud, kaasates kõiki huvilisi ning toimumise keskseks kohaks on Tartu linn, kuid üritused laienevad ka teistesse paikadesse.

See kord on kandvaks sõnumiks AVATUS, seda nii otseses kui kaudses mõttes - olla avatud teadmistele, uutele ideedele, erinevatele arvamustele aga ka avatud diskusiooniks, suhtlemiseks ühiskonna, teiste erialade ning inimestega. 

Maastikuarhitektuuri kuu ametlik avamine toimub 13. aprillil Tartus. 

Rohkem infot leiab näiteks SIIT. Hetkel tundub, et päris terve kava veel kättesaadav pole.