teisipäev, 1. november 2011

Järgmise aasta Maa-arhitektuuri ja -maastiku projekti tegevused

Maa-arhitektuuri ja -maastiku programmi alt on erinevate sündmuste, meistrikursuste ning talgutena tänaseks 2012 aasta tegevuste plaani kirja pandud juba 18 ettevõtmist.

2012 aastal toimuvad kaks juba traditsioonilist sündmust: Tudengikonverents aprillikuus ning Vana maamaja päevad majaomanikele ja kõikidele huvitatutele juba veebruari alguses. Lisaks läbi kevade sügisesse erinevad meistrikursused ja talgud.

Tegevused toimuvad seekord nii Eesti Vabaõhumuuseumi territooriumil kui ka majaomanike ja koostööpartnerite juures ning õuedel.

Traditsiooniliselt toimuvad kivi- ja puitaedade ehitamise ning puitehituse meistrikursused, samuti uste ning akende renoveerimise ja katuste tegemise praktikumid.

Lisaks on uuel hooajal uue teemana kavas vanade puithoonete biokahjustuste äratundmise päevad. Sedakorda saame tuttavaks putukatega - kes ja millistes tingimustes meie majas tegutseda armastavad, millist kahju nad teevad ning kuidas neid tõrjuda.

Ka toimub uuel hooajal vähemalt kaks viimistluskursust: lubi- ja savikrohvide kasutamine ning keeduvärvide tutvustamine koos värvi keetmisega.

Huvi on tuntud, kas saaksime leivaahju tegemise osas õpetust jagada. Täna on leivaahju meistrikursuse ettevalmistused käimas.

Jätkuvalt läheme edasi kerisahju kaasajastamise vajaduse ning võimalike lahenduste praktikapäevadega.

Samuti on ettevalmistamisel maakivi- ja paekivimüüride ehitamise ja parandamise meistrikursused.

Alustame oma meistrikursuste hooajaga aprillis ja läheme viimaste tegevustega septembrisse. Kõik meistrikursuste ja talgute toimumise ajad ning kohad selguvad lõplikult reeglina hiljemalt kuu enne toimumist.

Vana maamaja omanik, kes näeb, et vajaks mõnel loetletud teemadel või ka mõnel muul teemal konsultatsiooni või koolitamist, on oodatud lahkesti meiega ühendust võtma.


Igasugu ürituste asjus võtke ühendust Aunega: aune@evm.ee või 52 38 397!


Toetavad projektid HELTH (http://helthproject.eu/) ja FaBBi ( http://www.fabbiproject.eu/) Kesk-Läänemere programmist INTERREG IVA