kolmapäev, 28. aprill 2010

Avalöök tänavustele meistrikursustele tehtud


24. aprillil alustasime oma iga-aastaste meistrikursustega. Toimus kahepäevane puitaedade ehitamise ja taastamise kursus.

Oleme tänavu oma teemaderingi laiendanud, kuid kahjuks on näha, et huvi on leigemaks läinud. See avaldub õnneks vaid kursuslaste hulgas. Kes kohale tulevad, neil on ikka ka tulevikus oma oskusi kodus rakendada, seepärast on töö käigus tekkinud küsimused väga konkreetsed.

Eks ole see tegelikult küllaltki hirmutav, kui näed seda puitmaterjali hulka, mis kulub mõnekümne- meetrise aia ehitamiseks. Ja praktilise aiaehituseni jõuab seetõttu ikka pigem aasta pärast.

Tänavu tekitas meis piisavalt elevust tõik, et üks kursuslastest oli spetsiaalselt kohale tulnud Saksamaalt. Ei heidutanud teda meie pikale veninud talv ega vahetult enne kursuseid Euroopa lennuühendusi halvanud tuhapilved, kohale oleks ta saabunud igal kümnel juhul.

Talle lihtsalt meeldivad meie puitaiad ja ta on ammu mõelnud nende tegemist õppida, ehkki seda oskust pole tal kuskil rakendada.

Aedade funktsioon on tänaseks küll täielikult muutunud, aga mööda Eestimaad ringi sõites kohtab neid õnneks järjest rohkem. Lihtsalt ilus vaadata, mis hoole ja armastusega tehtud.

Puitaiakursuste pilte vaata SIIT.