reede, 19. märts 2010

Meistrikursused


Ka tänavu korraldame terve rea meistrikursuseid Eesti Vabaõhumuuseumis. Vahe eelmise aastaga on aga selles, et oleme aedade ehitamise ja taastamise ning palk- ja prussehituse kursustele lisanud tänavu uste ja akende restaureerimise, erinevate viimistluste ja katuste ehitamise meistrikursused.
Nende läbiviimiseks on meile appi asunud Säästva Renoveerimise Infokeskus (SRIK). Registreerimine kõigile neile on juba alanud.
Lähemalt saate kõigi nende koolitustega tutvuda SIIN.


Lisaks toimuvad erinevad koolitused ka Lahemaal, Soomaal ja Matsalus.

Plaanis on aga kolida talgute ja kursustega koguni taludesse. Meil on 3 tubli peret, kellel endal tööd pooleli just selles järgus, kus huvilistel oleks võimalik nina ligi ja käed külge pista.

Tooma talus Lahemaal läheb tänavu suuremateks töödeks, sest suur kivist rehetoaga rehemaja kohandatakse taas aastaringseks koduks.

Mardi talus Harjumaal läheb mais rehahju remondiks ja Härmu talus Saaremaal ehitatakse suvel vana paekivist suveköögile uus palkidest saun külge. Kõigis neist taludes leidub teisigi töid ja tegemisi.

Kui sa oled huvitatud kaasa lööma, et õpitu pärast oma talus ka ellu viia, siis palun kirjuta mulle aadressil elo@evm.ee.