laupäev, 9. mai 2009

Hääbumise ilu


Meie töö käigus tekib justkui iseendast terve hulk fotosid, millel on pigem emotsionaalne kui praktiline väärtus. Ehkki, eks saab ju nendegi läbi jäädvustatud ajaloole tolle hetke seis. Ja siis hakkab kuidagi kahju, et õhtuti vaid ise neid pilte saab vaadatud. Vahel muidugi terroriseerime oma parimaid sõpru ja sunnime ka neid arvutist sadu pilte vaatama.

Eelmisel aastal sündis seetõttu meil kolleegidega (Heiki Pärdi, Hanno Talving, Maret Tamjärv, Joosep Metslang ja allakirjutanu) fotonäitus m3 ehk "Majad, maastikud, meeleolud". Näitus oli pikalt üleval kõigepealt muuseumi Kolu kõrtsi talli all ja sealt läks edasi Keskkonnaministeeriumi koridoridesse.

Sain sellest näitusest innustust ja seekord panin kokku oma pildikomplekti ning nimetasin need "Hääbumise iluks". Näitus avati 7. mail Palamusel koolmuuseumis (pildid väljas mai lõpuni). Juuni teisest poolest kuni juuli lõpuni saab neid pilte näha Jõgeval Betti Alveri muuseumis ja augustis Tallinna keskraamatukogus. Kui te aga soovite neid pilte vaadata täna ja praegu, siis näete neid küll paraku ilma pildiallkirjadeta sellel aadressil